Usługi

TECHNIKI DRUKARSKIE

Zamówiony pendrive możemy ozdobić zaproponowanym przez Państwa logo lub inną formą graficzną.

Metoda umieszczenia logo na produkcie musi być dopasowana do materiału, z jakiego jest wykonany pendrive oraz typu urządzenia. By uzyskać najlepsze rezultaty i sprostać Państwa wymaganiom oferujemy kilka rodzajów druku oraz technik grawerowania i tłoczenia logo. 


Sitodruk (drukowanie sitowe)

Technika ta sprawdza się najlepiej w przypadku logo o małej ilości kolorów (od 1 do 4), o formie niewymagającej cieniowania czy gradacji kolorów. Sitodruk umożliwia druk jedno- lub wielobarwny a uzyskany tą metodą obraz będzie charakteryzował się ostrością krawędzi. Ostrość ta uzyskiwana jest poprzez specjalistyczne przystosowanie formy drukarskiej. Siatka drukarska (czyli sito) przed rozpoczęciem procesu drukowania zostaje pokryta emulsją światłoczułą. Na emulsji rozprowadzona zostaje farba, która w trakcie druku przeciskana jest przez niezasłonięte szablonem oczka sita wprost na powierzchnię drukową.

Druk tamponowy (tampodruk)

Alternatywą dla sitodruku jest druk tamponowy. Ta technika poligraficzna pozwala na wykonanie nadruku w kilku kolorach. Farba przenoszona jest na powierzchnię docelową przy pomocy stempla (tamponu) z gumy silikonowej. Wcześniej nadruk nanoszony jest techniką naświetlania na matrycę (płytkę metalową). Metodą druku tamponowego można ozdobić w zasadzie każdą powierzchnię – podłoża syntetyczne, szkło, metal, drewno a nawet tkaninę.

Druk cyfrowy (CMYK)

W przypadku nadrukowania logo o bogatej kolorystyce lub w wielu odcieniach najlepiej skorzystać z usługi druku cyfrowego. Ta nowoczesna technika pozwala uzyskać produkt wizualnie zbliżony do standardowego wydruku komputerowego. Barwy wynikowe wydruku uzyskuje się poprzez łączenie czterech barw podstawowych (CMYK). Dla zwiększenia trwałości przygotowanego nadruku zostanie od pokryty żywicą poliuretanową lub laminatem. Dzięki temu logo nie zetrze się a obudowa nie porysuje. Dodatkową zaletą warstwy ochronnej jest zwiększenie odporności urządzenia na wstrząsy. Tak zabezpieczona pamięć USB będzie cieszyć oczy obdarowanego przez długi czas.

Transfer

Grafika lub logo jest nadrukowywane przy pomocy sita na tzw. transferze, który jest potem przycinany do wielkości powierzchni, na którą zostanie naniesiony. Tak przygotowany transfer jest umieszczany na wybranej powierzchni i utrwalany w podwyższonej temperaturze. Technika ta jest korzystna w wypadku, w którym na grafice widoczne są cienkie linie, niemożliwe do uzyskania metodą sitodruku lub zaistniała potrzeba druku wielokolorowego na powierzchni, na której możliwy jest wyłącznie nadruk sitodrukowy o małej ilości barw.

Fotokopiowanie

W przypadku fotokopiowania logo lub grafika zostają przeniesione metodą druku na papier, przycięte do rozmiaru pasującego do „okienka” na grafikę znajdującego się w obudowie pamięci USB i tam umieszczone.

Naklejki wypukłe

Ta metoda nanoszenia logo lub grafiki na pendrive polega na stworzeniu wydruku na naklejce i pokryciu go utwardzalną żywicą epoksydową. Po utwardzeniu żywicy całość zostaje przeniesiona na obudowę pendrive’a. Żywica ochrania wydruk przed zniszczeniem i sprawia, że wydruk nabiera trójwymiarowej głębi. Tak wykonany wydruk może być wielokolorowy.

Grawer laserowy

Grawerunek laserowy wykonać można na podłożu metalowym lub drewnianym, a także w skórze. Metoda ta jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku, w którym logo cechują mocne, zdefiniowane krawędzie. Ponadto, grawerunek laserowy wyróżnia się niezwykłą trwałością – jest w zasadzie niezniszczalny – i wysoką estetyką tak wykończonego produktu. Uzyskane logo będzie bardzo efektowne, gdyż laser zapewnia najwyższą precyzję wykonania grawerunku. Precyzję metoda ta zawdzięcza sterowaniu komputerowemu, zapewniającemu maksymalną kontrolę nad nawet nieznacznymi ruchami wiązki laserowej. Wiązka uderza w powierzchnię grawerowaną, a energia świetlna przetwarzana jest w energię cieplną. Powierzchnia grawerowana zostaje odparowana i na niej wypalone zostaje logo. Nad każdym procesem grawerowania pieczę trzyma zespół doświadczonych specjalistów.

Tłoczenie i nadruk termiczny

Tłoczenie jest metodą naniesienia logo na urządzenie pokryte miękkimi, elastycznymi materiałami jak np. skóra czy silikon. Tak naniesione logo charakteryzuje się nie tylko wysoką trwałością, lecz także jest bardzo efektowne, gdyż tłoczenie dodatkowo uszlachetnia materiał, na którym zostanie wykonane. Matryca z wypukłym lub wklęsłym wzorem, który ma zostać odciśnięty w znakowanym produkcie napiera na powierzchnię. By utrwalić tłoczenie powierzchnia może zostać podgrzana – wtedy mówimy o nadruku termicznym. Dzięki temu po usunięciu tłoka wzór zostanie zachowany. Nadruk termiczny umożliwia wykonanie tłoczenia w kolorze (jeden z podstawowych kolorów), co nie jest wykonalne przy zwykłym tłoczeniu. Nadzór nad procesami tłoczenia sprawuje zespół doświadczonych specjalistów.