Usługi

Na pamięci typu flash możemy zapisać dane każdego typu, zgodnie z Państwa wymaganiami i potrzebami – prezentacje, pliki audiowizualne, dokumenty i inne. Dodatkowo, wyposażymy pendrive w funkcję AutoRun.

Na zamówioną przez Państwa pamięć USB możemy wgrać dowolne, dostarczone przez Państwa dane. Poza standardowym zgraniem plików możemy wyposażyć urządzenie w funkcję AutoRun czy dodatkowe zabezpieczenia danych.

Format i rodzaj danych

Bez względu na to, czy będą to pliki audiowizualne, prezentacje multimedialne, pliki tekstowe, broszury, grafiki, aplikacje czy jeszcze coś innego, wgramy je na zamówiony przez Państwa produkt z najwyższą starannością.

Dane mogą Państwo dostarczyć nam zapisane na dysku CD, DVD, na pamięci flash bądź przesłać je drogą mailową. W przypadku przesyłania danych pocztą elektroniczną prosimy, by przesłane dane zostały zarchiwizowane w formacie .zip i by załącznik ten nie przekraczał 10 MB wielkości. Dane do 2 GB mogą zostać przesłane za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Jeżeli pliki są większe, mogą Państwo przesłać naszym konsultantom link bezpośredni do pobrania danych. Prosimy, by również te dane były zarchiwizowane w formacie .zip.

Po otrzymaniu danych nasi specjaliści rozpakują archiwum i wgrają dane bezpośrednio na zamówioną pamięć USB.

Zabezpieczenie danych

By uchronić dane przed przypadkowym skasowaniem przez docelowego użytkownika pamięci USB oferujemy Państwu pendrive z systemem dwustrefowym. Pamięć pendrive’a zostaje podzielona na dwie strefy – trwale zapisaną z funkcją tylko do odczytu i obszar użytkownika, w którym można swobodnie dokonać nowego zapisu i z którego możliwe jest korzystanie jak ze standardowej pamięci USB. 

AutoRun

Funkcja AutoRun pozwala na automatyczne uruchomienie zapisanych danych bezpośrednio po podłączeniu do portu USB. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas oraz uprościć proces komunikacji z docelowym użytkownikiem urządzenia, zwłaszcza gdy pendrive jest przeznaczony do dystrybucji materiałów prezentacyjnych i marketingowych. Funkcja AutoRun daje pewność, że kluczowe informacje zostaną przekazane docelowemu użytkownikowi i nie zostaną pominięte przy przeglądaniu zawartości pamięci USB. Ponadto, funkcja ta może być wykorzystana jako system wspierający narzędzia nawigacyjne oparte na menu HTML, służące do operowania na strukturze zawartości pendrive’a.

Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie systemy operacyjne wspierają funkcję AutoRun. Windows 2000 czy Windows XP są w pełni kompatybilne z tego typu oprogramowaniem. Windows Vista i Windows 7 może wyświetlić okno dialogowe z zapytaniem o pozwolenie uruchomienia funkcji AutoRun lub nie będzie jej obsługiwał (w przypadku funkcji AutoRun z zewnętrznym adresem URL). System operacyjny Mac nie jest kompatybilny z funkcją AutoRun i jej nie obsługuje.

Funkcja AutoRun może też nie działać w przypadku, w którym komputer jest zabezpieczony przed użyciem tego typu aplikacji poprzez zapis w rejestrze. Warto wcześniej upewnić się, czy komputery znajdujące się np. w centrum konferencyjnym, w którym prezentacja zostanie odczytana z pendrive’a są w ten sposób zabezpieczone.

By wyposażyć urządzenie w funkcję AutoRun wgrany zostanie do katalogu głównego pendrive’a dodatkowy plik – autorun.inf.

Personalizacja etykiety woluminu

By pamięć USB została w pełni spersonalizowana warto pamiętać o nazwie przypisanej do pendrive’a (tym właśnie jest etykieta woluminu). Nazwa nie może być dłuższa niż jedenaście znaków i zostaje nadana podczas utworzenia dysku. Pod tą nazwą urządzenie będzie wyświetlać się w menu komputera. Dbałość o nawet ten szczegół na pewno zostanie pozytywnie odebrana przez Państwa klientów.